Ndërlidhjet

DILI


Ka vazhduar edhe sot dhuna në Timorin Lindor me vënien në zjarr, nga ana e sulmuesve, të disa ndërtesave në afërsi të aeroportit të kryeqytetit. Ndërkohë, Australia ka nxitur shtetet Aziatike që të mos lejojnë të krijohet gjendje e brishtë, pasi vendi mund të shëndrrohet në strehë për terroristët dhe kriminelët. Deri më tash, konsiderohen së paku 30 persona të vrarë si pasojë e luftimeve ndërmjet fraksioneve ushtarake dhe bandave rivale të cilat janë paraqitur në Dili muajin e kaluar.
XS
SM
MD
LG