Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me presidentin e SHBA-ve, Gjorgj Bush. Nga Kremlini njoftohet se të dy presidentët kanë diskutuar përgatitjet për samitin e G-8 –të që pritet të mbahet në Petersburg gjatë muajit të ardhshëm. Më herët Rusia e cila sipas rradhës e kryeson këtë takim, pati kërkuar që samiti të fokusohet në tri qështje kryesore: energjinë, sëmundjet ngjitëse dhe edukimin.
XS
SM
MD
LG