Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad, ka deklaruar se bisedimet rreth programit bërthamor të këtij vendi duhet të zhvillohen në një atmosferë të drejtë dhe se kërcënimet nuk do të kenë efekt. Ai ka insistuar se Irani nuk do të negociojë për të drejtën e vetë për të avancuar teknologjitë paqësore bërthamore. Më herët, Teherani kishte bërë të ditur se është duke studiuar nismat e fuqive të mëdha për të ndërprerë aktivitetet që kanë të bëjnë me pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG