Ndërlidhjet

GAZA


Katër persona dhe një pjesëtar i sigurimit të qeverisë palestineze të Hamasit janë vrarë sot nga një sulm ajror në Jug të Rripit të Gazës. Në zhvillime të tjera, presidenti i autoritetit palestinez Mahmud Abas pritet të shpall referendumin muajin e ardhshëm për të parë nëse palestinezët mbështesin themelimin e shtetit palestinez përgjatë Izraelit. Ndërkohë që sot, njeri i dytë i Al Kaidës, Al Zavairi u ka bërë thirrje palestinezëve të kundërshtojnë referendumin.
XS
SM
MD
LG