Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarë të Departamentit amerikan të Mbrojtjes kanë bërë të ditur se Abu Musab al Zarkavi fillimisht i ka shpëtuar sulmit ajror dhe ka vdekur pas arritjes së forcave irakiane dhe amerikane në vendin e ngjarjes.
Ndërkohë "vdekja e Musa al Zarkavit nuk do të dobësojë rezistencën në Irak dhe Afganistan" ka thënë sot përmes një deklarate lideri taleban, Mullah Muhamed Omar. Ai ka shtuar se Al Zarkavi e ka kryer qëllimin dhe janë mijëra të tjerë që duan të zënë vendin e tij.
XS
SM
MD
LG