Ndërlidhjet

MYNIH


Ka përfunduar 4-2 ndeshja e parë e kampionatit botëror të futbollit që filloi sot në Gjermani.
Takimi i parë u zhvillua pak kohë pas ceremonisë së fillimit të kampionatit, i cili u deklarua i hapur nga presidenti gjerman Horst Këller. Kënaqësinë e hapjes së ndeshjeve për kupën e botës e ka pasur kryeqyteti i Bavarisë, Mynihu. Ndeshja e dytë për sot ka qenë ajo mes Polonisë dhe Ekuadorit.
XS
SM
MD
LG