Ndërlidhjet

PRISHTINË


I dërguari special i bisedimeve për statusin e Kosovës, Marti Ahtisari në kuadër të vizitës tri ditëshe që po i bënë Kosovës sot është takuar me Ekipin Negociator, përfaqësuesit e serbëve dhe të shoqërisë civile. Ahtisari ka ftuar komunitetin serb që ta ndërprejnë bojkotin dhe të kthehen në Institucionet e Kosovës. Qëllimi kryesor I kësaj vizite është njohja nga afër me punën që është bërë në bisedimet e zhvilluara në Vjenë mbi decentralizimin, trashëgiminë kulturore dhe cështje të ekonomisë.
XS
SM
MD
LG