Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti I Forcave Paqeruajtëse në Kosovë, gjenerali Italian Xhyzepe Valotto, do të shënojë sot nëpërmjet një ceremonie solemne shtatë vjetorin e hyrjes së trupave të KFOR-it në Kosovë. Në këtë ceremoni, në të cilën pritet të marrin pjesë personalitete të ndryshme nga jeta politike dhe shoqërore, do të rikujtohen të gjithë ushtarët që humbën jetën duke shërbyer për KFOR-in gjatë këtyre viteve.
XS
SM
MD
LG