Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, i dërguari i Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Marti Ahtisaari ka takuar sot ekipin negociues si dhe përfaqësuesit e minoriteteve. Ai u ka bërë thirrje liderëve të komunitetit serb që të pranojnë ofertën e Qeverisë për t’u përfshirë në institucionet e Kosovës, ndërkohë që ekipit negociues i ka paraqitur qëndrimin se duhet gjetur zgjidhje për çështjet e diskutuara deri tash në Vjenë, në mënyrë që
Kosova të tejkalojë fazën e status kuosë.
XS
SM
MD
LG