Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara i kanë bërë publike emrat e 3 të burgosurve që vranë veten në burgun Guantanamo.
Sauditët Mani Shaman Turki al-Habardi Al-Utaybi dhe Yassar Talal Al-Zahrani, si dhe jemenasi Ali Abdullah Ahmed ishin të burgosurit që të shtunën varën veten me çarçafë dhe rroba.
Incidenti ka nxitur thirrje të reja ndërkombëtare për mbylljen e qendrës së paraburgimit në Guantanamo.
XS
SM
MD
LG