Ndërlidhjet

PRAGË


Në ditën e katërt të Kampionatit Botëror të Futbollit, luajnë Australia-Japonia, Shtetet e Bashkuara me Republikën e Çekisë, ndërsa në Hanover Italia dhe Gana.
Zëdhënësi i policisë gjermane Konrad Kords ka bërë të ditur se janë shtuar masat e sigurisë për ndeshjen ku do të luajnë Shtetet e Bashkuara. "Për shkak të situatës ndërkombëtare gjithmon ka pasur masa speciale sigurie për ekipet amerikane. Ne kemi marrur parasysh kërcënimet në këtë çështje, por mund t'ju siguroj se deri më tash nuk ka pasur shenjë të kërcënimit serioz të ekipit amerikan" ka thënë Kords.
XS
SM
MD
LG