Ndërlidhjet

SHKUP


Sekretari i Përgjithshëm NATO-s tha se për të vazhduar integrimin e Maqedonisë në NATO dhe BE zgjedhjet e muajit të ardhshëm në këtë vend duhet të jenë "110 përqind të lira dhe të ndershme".
Jap De Hop Skefer i bëri këto komente në Shkup, gjatë një konference për shtyp së bashku me kryeministrin maqedonas Vlado Buqkovski.Sipas këtij të fundit zgjedhjet parlamentare të 5 korrikut janë test për Maqedoninë.
XS
SM
MD
LG