Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen po qëndron në Bruksel , ndërsa nesër viziton Vjenën.
Jessen Petersen u takua me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, kurse do takojë dhe përfaqësuesin e lartë të BE-së për politikë të jashtme, Javier Solana, të dërguarin e BE-së në bisedimet për statusin e Kosovës, Stefan Lehne dhe drejtorin e drejtorisë për Ballkanin Perëndimor, Reinhard Priebe.
XS
SM
MD
LG