Ndërlidhjet

GAZA


Së paku nëntë persona janë vrarë dhe 20 të tjerë janë plagosur pas sulmeve ajrore të Izraelit. Burimet izraelite thanë se operacioni synonte të eleminonte automjetin me të cilin po udhëtonin disa militantë, që do qëllonin me raketa në territorin izraelit.
Mësohet se pesë nga viktimat ishin anëtarë të Xhihadit Islamik dhe një ishte fëmijë.
XS
SM
MD
LG