Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen po qëndron në Bruksel , ndërsa nesër viziton Vjenën.
Jessen Petersen u takua me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, me përfaqësuesin e lartë të BE-së për politikë të jashtme, Javier Solana, të dërguarin e BE-së në bisedimet për statusin e Kosovës, Stefan Lehne dhe drejtorin e drejtorisë për Ballkanin Perëndimor, Reinhard Priebe.
Jessen Petersen para mediave në Bruksel duke folur për statusin ka deklaruar se "besoj që kosovarët do ta realizojnë ëndrrën e tyre". Ai ka theksuar se do të ketë shef të ri të UNMIK-ut i cili do të përmbyllë dhe kapitullin e fundit.
XS
SM
MD
LG