Ndërlidhjet

BAGDAD


Dhjetëra mijëra policë irakianë të mbështetur nga ushtarët amerikanë, sot i vazhduan përpjekjet për të sjellë sigurinë në Bagdad.
Qeveria e kryeminsitrit Nuri al-Maliki vendosi orë policore gjatë natës dhe ndaloi qarkullimin e automjeteve në kohën e lutjeve të së premtes.
Sot në Tikrit, një sulmues i armatosur vrau të paktën 4 veta dhe plagosi 13 të tjerë në një xhami sunite.
XS
SM
MD
LG