Ndërlidhjet

DORTMUND


Policia ka arrestuar rreth 300 huliganë gjermanë dhe polakë, që u përleshën para fillimit të ndeshjes së dy kombëtareve. Telashet filluan kur policia u përpoq t'i arestojë rreth 40 huliganë gjermanë në një bar, të cilët u përgjigjën duke hedhur shishe dhe karrike mbi policët.
XS
SM
MD
LG