Ndërlidhjet

BAGDAD


Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka bërë të ditur se gjatë tri viteve të luftës janë vrarë 2 mijë e 500 ushtar amerikan. Dhuna në Irak ka vazhduar edhe sot. Së paku trembedhjetë civil dhe pesë ushtar irakian u vranë në sulme të ndara në pjesë të ndryshme të Irakut. Qeveria e kryeministrit Nuri al-Maliki vendosi orë policore gjatë natës dhe ndaloi qarkullimin e automjeteve në kohën e lutjeve të së premtes.
XS
SM
MD
LG