Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku dhjetë persona janë vrarë dhe rreth 20 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetvrasës në një xhami shiite në Bagdad derisa besimtarët kryenin lutjet e së premtes.
Nga ana tjetër Këshilli i Sigurimit ka miratuar kohëzgjatjen e forcave ndërkombëtare në Irak.
XS
SM
MD
LG