Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara dhe Unioni Evropian i kanë bërë thirrje Iranit t'i japë përgjigje të palëkundur ofertës së fuqive botrore për ndaljen e pasurimit të uraniumit. Sekretarja e shtetit Kondoliza Rajz tha se "disa deklarata pozitive janë dëgjuar nga iranianët". Por, komuniteti ndërkombëtarë, sipas saj, tani dëshiron përgjigje të qartë nga Irani për të ditur nëse procesi i negociatave do të sjellë rezultate.
XS
SM
MD
LG