Ndërlidhjet

TOKIO


Prova e raketës së tipit të ri me rreze të gjatë veprimi nga ana e Koresë së Veriut shihet si kërcënim për sigurinë rajonale, ka deklaruar qeveria japoneze.
Shqetësimit të Japonisë i është bashkangjitur dhe Australia dhe Shtetet e Bashkuara.
Bisedimet gjashtëpalëshe me Korenë e Veriut rreth programeve bërthamore të Penjanit nuk kanë dhënë asnjë rezultat.
XS
SM
MD
LG