Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica ka thënë se politika e Unionit Evropian karshi shtetit të tij ka pasur vetëm pasoja negative. Të përditshmet serbe citojnë Koshtunicën të ketë thënë se "Serbia pret partneritet të vërtetë të bazuar në mirëkuptim, pa kushte dhe presione". Unioni Evropian suspendoi negociatat me Serbinë përderisa Beogradi dështoi në kapjen e të kërkuarit për krime lufte, Ratko Mladiç.
XS
SM
MD
LG