Ndërlidhjet

NIKOZI


34 irakianë janë arrestuar nën akuzën e prishjes së rendit në Qipro, ku tashmë dy javë protestojnë para ambasadës së Shteteve të Bashkuara.
Policia tha se të gjithë kanë hyrë në Qipro ilegalisht dhe kanë kërkuar azil politik, por ende s'kanë marrë përgjigje në aplikimet e bëra muaj apo vite më parë.
XS
SM
MD
LG