Ndërlidhjet

NEW ORLEANS


Guvernatorja e shtetit Louisiana Kathleen Blanco tha se ka dërguar trupat e Gardës Kombëtare dhe policinë e shtetit që të patrullojnë në rrugët e New Orleans-it.
Aksioni u ndërmorr pas fundjavës së dhunshme, gjatë së cilës u vranë 6 njerëz.
Kjo është hera e parë pas uraganit Katrina që Garda Kombëtare aktivizohet për rivendosjen e rendit.
XS
SM
MD
LG