Ndërlidhjet

BAKU


Ministri i Jashtëm i Iranit Manucher Mottaki tha se Irani seriozisht e shqyrton pakon e stimuleve që synon ta bindë Teheranin të heqë dorë nga programi i pasurimit të uraniumit.
Mottaki, i cili i bëri këto komente anash samitit të Organizatës së Konferencës Islamike në Baku, megjithate nuk tha se kur do të përgjigjet Irani.
Të hënën, presidenti amerikan George Bush e paralajmëroi Iranin se mund të përballet me sanksione të forta politike dhe ekonomike nëse refuzon t'i pezullojë aktivitetet bërthamore në shkëmbim të bisedimeve.
XS
SM
MD
LG