Ndërlidhjet

NJU JORK


8.7 milionë është numri i milionerëve, sipas një raporti të kompanisë amerikane Merill Linç. Ky numër është më i larti deri tani, derisa shumica e milionerëve të rinjë vijnë nga India, Rusia dhe Koreja e Jugut. 37% e milionerëve e kanë vënë pasurinë nga biznesi, 24% nga investimet dhe 18% e kanë të trashëguar.
XS
SM
MD
LG