Ndërlidhjet

LOZANË


Komiteti ndërkombëtarë i lojërave olimpike sot ka zgjedhur Soqin në Rusi, Salzburgun në Austri dhe Penianin në Korenë e Veriut në listën e ngushtë për organizimin e lojërave dimërore olimpike në vitin 2014. Ndërkaq qyteti për organizimin e lojërave olimpike do të zgjedhet në korrik të vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG