Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë sot se vendimi për të ardhmën e Kosovës mund të shërbejë si precedent në zgjidhjen e të ashtuquajturave "konflikte të ngrira" në ish republikat sovjetike, përkatësisht në Abhazi dhe Osetinë Jugore. Zëdhënësi i ministrisë së jashtme Mihail Kamyin tha se Rusia planifikon të ngrit qështjen e Kosovës në bisedimet e muajit të ardhshëm të tetë vendeve më të industrializuara që do të mbahet në Shën Petersburg.
XS
SM
MD
LG