Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu kthehet sot nga vizita në Shtetet e Bashkuara, pas takimeve që ka zhvilluar në Uashington me Sekretaren e Shtetit Condoleezza Rice dhe zyrtarë të lartë amerikanë.
Nga z. Sejdiu dhe kryeministri Çeku, i cili gjithashtu gjendet në SHBA, është kërkuar të dëshmojnë më shumë fleksibilitet në bisedime dhe të japin besimin e nevojshëm pakicave kombëtare.
XS
SM
MD
LG