Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komandanti i forcave amerikane në Irak e ka akuzuar Iranin për ndërhyrje në Irak.
Gjenerali George Casey i bëri këto komente gjatë një konference të përbashkët për shtyp me sekretarin e Mbrojtjes, Donald Rumsfeld.
Casey tha se Teherani i stërvit dhe i armatos grupet shiite në Irak, të cilët pastaj i përdor për të kryer sulme terroriste.
XS
SM
MD
LG