Ndërlidhjet

PARIS


Organizata Reporterët pa Kufij ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të korrespondentes së Radios Evropa e Lirë nga servisi i Turkmenistanit Ogulsapar Muradova, e cila bashkë me tre fëmijët e saj dhe 3 persona tjerë u arrestua ditë më parë në Ashgabat.
Në komunikatën thuhet se arrestimet "janë krejtësisht të paligjshme" dhe dëshmojnë "mungesën e respektit për sundimin e ligjit në Turkmenistan".
XS
SM
MD
LG