Ndërlidhjet

TETOVË


Nga persona të panjohur, mbrëmë në orët e vona në Tetovë është plagosur rëndë zyrtari i lartë i Bashkimit Demokratik për Integrim, Abdylhaim Kasani, duke shënuar kështu incidentin më të rëndë që nga fillimi i fushatës zgjedhore në Maqedoni. Zoti Kasani është shtruar në spital në gjendje të rëndë.
Fushata zgjedhore në Maqedoni që nga fillimi është shënuar me incidente, kryesisht midis dy partive shqiptare Bashkimit Demokratik për Integrim të Ali Ahmetit dhe Partisë Demokratike Shqiptare të Arben Xhaferit.
XS
SM
MD
LG