Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka mohuar akuzat e gjeneralit amerikan, Xhorgj Kasej, se Irani po ndihmon dhunën në Irak. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Hamid Reza Asefi tha se pohimet e pavërtetuara të zyrtarëve amerikan janë perpjekje për të mbuluar dobësinë dhe arsyetuar disfatën në Irak".
XS
SM
MD
LG