Ndërlidhjet

LOS ANGJELOS


Ka vdekur në moshën 83 vjeqare, Aron Spelling, regjisori i serialeve të njohura amerikane "Beverli Hills" dhe "Dinasti". Ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Los Angjelos pas një goditje cerebrale. Të tjera programe televizive të regjisorit Spelling janë "Qarlis Angjel", "Fantazy Island dhe "Melrose Place".
XS
SM
MD
LG