Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku është kthyer sot në Prishtinë pas një vizite disa ditëshe zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të parën në këtë funksion.
Kryeministri Çeku tha se përveç mbështetjes për vizionin e Kosovës, zyrtarët amerikanë kanë kërkuar më shumë angazhim të qeverisë lidhur me përmirësimin e jetës së pakicave dhe kthimin e të zhvendosurve në Kosovë.
XS
SM
MD
LG