Ndërlidhjet

KABUL


Ushtarët e koalicionit në Afganistan thanë se kanë vrarë më shumë se 80 militantë në Afganistanin jugor gjatë 24 orëve të fundit.
Sipas ushtrisë, të vrarët kanë qenë anëtarë të një rrjeti terrorist, dhe ishin duke planifikuar sulme kundër forcave të koalicionit.
XS
SM
MD
LG