Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i një bombe në qytetin Kirkut sot është vrarë një gjeneral irakian, zëvëndësi i tij dhe truproja. Po sot, nga sulme të ndara janë vrarë gjashtë anëtarë të forcave të sigurisë së Irakut dhe tre të tjerë janë plagosur.
Dhuna e fundit vie pasi qeveria vendosi serish orën policore si masë për parandalimin e dhunës.
XS
SM
MD
LG