Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Tre palestinezë dhe dy izraelitë janë vrarë në luftimet që kanë shpërthyer në vendkalimin kufitar Kerem Shalon.
Më parë ishte sulmuar një pikë ushtarake izraelite dhe përgjegjësinë për këtë sulm e morrën grupi militant islamik Hamas dhe Komiteti i Rezistencës Popullore.
XS
SM
MD
LG