Ndërlidhjet

BERLIN


Në kuadër të kampionatit botëror në futboll sot zhvillohen dy takime, në orën 17.00 Anglia luan me Ekuadorin dhe në orën 21.00 Holanda përballet me Portugalinë.
Ndërkohë bëhet e ditur se policia gjermane ka arrestuar 380 veta, prej të cilëve 300 simpatizues anglez pas zënkave ndërmjet idhtarëve të Gjermanisë dhe Anglisë në Shtutgart. Incidenti ka ndodhur pas takimit Gjermani – Suedi.
XS
SM
MD
LG