Ndërlidhjet

SHKUP


Në fshatin Rashqe në afërsi të Shkupit mbrëmë vonë është shkaktuar incident i armatosur ndërmjet pjestarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Partisë Demokratike Shqiptare.
Me këtë rast tre persona janë plagosur ose lënduar.
Partitë politike kanë akuzuar njëra-tjetrën si nxitëse të incidentit.
XS
SM
MD
LG