Ndërlidhjet

VERDUN


Presidenti i Francës, Zhak Shirak ka përuruar memorialin kushtuar mijëra myslimanëve që vdiqën për Francën gjatë Luftës së Parë Botërore.
Deri tani ka pasur monumente që nderonin të rënët e krishterë dhe hebrejë, por jo dhe myslimanë.
Sipas drejtuesve të bashkësisë islame në Francë kjo do ndihmojë të ulë tensionet aktuale.
XS
SM
MD
LG