Ndërlidhjet

BERLIN


Në kuadër të kampionatit botëror në futboll sot u zhvillua ndeshja Angli Ekuador, që përfundoi me rezultatin 1-0 në favor të anglezëve, me gol te realizuar nga Bekam. Kjo fitore ka siguruar kualifikimin e anglezëve në çerek finale. Në këto momente Holanda përballet me Portugalinë.
Ndërkohë bëhet e ditur se policia gjermane ka arrestuar 380 veta, prej të cilëve 300 simpatizues anglez pas zënkave ndërmjet idhtarëve të Gjermanisë dhe Anglisë në Shtutgart.
XS
SM
MD
LG