Ndërlidhjet

PAKISTAN


Zyrtarët pakistanez bënë të ditur se shtatë ushtarë u vranë dhe pesë të tjerë janë plagosur kur një vetëvrasës aktivizoi bombën afër një pike kontrolli në kufi me Afganistanin. Sulmi erdhi një ditë pasi militantët pro taliban shpallën armëpushimin një mujor.
XS
SM
MD
LG