Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu udhëton nesër për në Tiranë me ftesë të homologut të tij Alfred Mojsiu ka bërë të ditur zyra për informim e presidentin Sejdiu. Gjatë vizitës dy ditëshe Sejdiu do të takohet me presidentin Mojsiu,kryeministrin Berisha dhe kryetaren e Parlamentin Jozefina Topalli.
Kjo është vizita e parë e presidentit të Kosovws Fatmir Sejdiu në Shqipëri që nga zgjedhja e tij në këtë post.
XS
SM
MD
LG