Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajz ka filluar vizitën pesë ditëshe në Pakistan dhe Rusi. Rajs do të takohet me presidentin Pervez Musharaf dhe zyrtarë tjerë pakistanez para se të shkojë në Moskë për tu takuar me ministrat e jashtëm të tetë vendeve më të industrializuara të cilët marrin pjesë në samitin e G8 që fillon të enjtën në Shën Petersburg.
XS
SM
MD
LG