Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO e ka paralajmëruar Maqedoninë që ta frenojë dhunën para zgjedhjeve parlamentare të javës së ardhshme, përndryshe do t'i rrezikojë përpjekjet e vendit për t'iu afruar aleancës.
Zëdhënësi i NATO-s tha se dhuna po e "nxin imazhin e Maqedonisë në planin ndërkombëtar", dhe se ajo "nuk është e mirë për sigurinë në rajon".
Maqedonia mbi një javë është e përfshirë nga dhuna politike në prag të zgjedhjeve të 5 korrikut.
XS
SM
MD
LG