Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku u ka bërë thirrje partive politike shqiptare në Maqedoni të përmbahen nga dhuna që po e përcjell fushatën zgjedhore.
Çeku tha se dhuna e "kërcënon thellë jo vetëm imazhin e mirë që e ka ndërtuar Maqedonia, por edhe legjitimitetin e klasës politike shqiptare në vend".
"Këto janë bërë pengesa për rrugën e vendit drejt integrimeve" në BE dhe NATO, thuhet në deklaratën e kryeministrit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG