Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia nuk do t'i bashkangjitet asnjë ultimatumi për çështjet e mospërhapjes së armëve bërthamore, tha presidenti Vladimir Putin në një takim me ambasadorët rusë në Moskë.
Duke iu referuar presioneve amerikane ndaj Iranit, ai tha se ultimatumet "vetëm e çojnë situatën në udhë pa krye" dhe godasin autoritetin e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG