Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia ka arrestuar 116 persona, pjesëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe qytetarë, të cilët bllokuan rrugët në magjistralen Prishtinë- Mitrovicë dhe në vendkalimin kufitar të merdares, me qëllim që të pengojnë ardhjen e kryeministrit serb Vojisllav Koshtunica në Kosovë. Në mesin e të arrestuarve është edhe Albin Kurti, si dhe kreu i Lëvizjes popullore të ksoovës dhe deputeti i Kuvendit të Ksoovës Emrush Xhemajli.
Ndryshe, policia thotë se edhe pse ka ngritur masat e sigurisë, gjendja e përgjithshme e sigurisë vazhdon të jetë e qetë.
XS
SM
MD
LG