Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik, Toni Bler, ka ftuar Serbinë të respektojë vullnetin e popullit të Kosovës, shkruan në numrin e sotëm e përditshmja londineze "Financial Times".
Gazeta vë në pah se gjatë qëndrimit të djeshëm në Londër, kryeministri serb Vojisllav Koshtuinica ka sinjalizuar se Serbia mund të ndërpresë lidhjet me perendimin, nëse bashkësia ndërkombëtare nuk e zbut qëndrimin ndaj Kosovës dhe arrestimin e Ratko Mladiçit.
XS
SM
MD
LG